WYZWANIE

Kochamy wyzwania, a projekt wydawał nam się inspirujący od samego początku. Nasz Klient, Eventim chciał stworzyć platformę gromadzącą lokalne wydarzenia.

Mówiąc najprościej - wyobraź sobie, że chciałbyś spędzić weekend z Twoją rodziną w Berlinie. Prawdopodobnie nie szukasz żadnego konkretnego wydarzenia, a raczej inspiracji i wskazówek. Wybierasz daty i miejsce, następnie przeglądasz kategorie.

Skupmy się na wystawach - wyszukiwarka jest inteligentna, nie tylko pokazuje Ci kategorie eventów, które mają miejsce w wybranym okresie, ale także pokazuje Ci ścieżkę, którą możesz podążać, zadając pytania: Czy jesteś zainteresowany wystawami sztuki współczesnej?, a może chciałbyś zwiedzić wystawę z dziećmi? Wybierasz to, co chciałbyś robić i tworzysz swój indywidualny kalendarz wydarzeń.Teraz możesz podzielić się nim i zaprosić przyjaciół, oczywiście, jeśli masz ochotę.


Klient:

Eventim

Branża:

Rozrywka

Technologie:

AngularJS, Symfony 2

Wykonaliśmy:

Projekt graficzny, projekt UX, kodowanie

Rezultat

Stworzyliśmy platformę eventową, która ma stać się największą i najbardziej rozbudowaną listą koncertów, spektakli teatralnych, wystaw i innych wydarzeń w Europie. Idea opiera się na geolokalizacji użytkownika, na podstawie której serwis pokazuje eventy na mapie w wybranej strefie.

Bardzo ważnym elementem platformy jest inteligentna, inspirująca wyszukiwarka, która prowadzi użytkownika przez kategorie w oparciu o system tagów. Eventimguide pełni funkcję komplementarną do Eventimu - na Eventimie możesz w łatwy sposób znaleźć to, czego szukasz, na Eventimguide nie musisz wiedzieć, czego poszukujesz - otrzymujesz inspiracje.

Najlepsze wydarzenia to te, które dzielimy z innymi. Serwis jest zintegrowany z Facebookiem, użytkownik może podzielić się wydarzeniem lub zaprosić do udziału znajomych. Spędzajmy niesamowite chwile razem!

Model biznesowy pozwala partnerom na publikację swoich wydarzeń na platformie. Stworzyliśmy system, który umożliwia upload i integrację bazy danych z Eventimguide w prosty i intuicyjny sposób. Co więcej, algorytm identyfikuje sytuacje, w których to samo wydarzenie jest opublikowane przez różnych autorów i integruje je w jeden, unikalny event, aby nie dezorientować użytkownika. W takim przypadku, możesz wybrać najlepszą ofertę, która spełnia Twoje oczekiwania.

KREACJA

Pierwsza koncepcja zakładała spójność grafiki z serwisem Eventim. Jednak testy z użytkownikami przeprowadzone na tym etapie pokazały, że traktują oni serwis w kategoriach relaunchu platformy Eventim, a nie jako osobną stronę. W rezultacie, projekty graficzne zostały zmienione - logotyp nie zawiera już logotypu Eventimu, kolory zostały delikatnie zmodyfikowane poprzez wprowadzenie barwy pomarańczowej, aby w jasny sposób oddzielić oba serwisy w umysłach użytkowników.

inreal back

ELEMENTY

eventim1

MOBILE


eventim1

TECHNOLOGIE

eventim1

AngularJS

Jest to framework języka JavaScript, wspierany przez Google oraz Microsoft, umożliwiająca tworzenie i rozwój aplikacji internetowych. Angular korzysta z wzorca MVC i ułatwia utrzymanie dobrej separacji pomiędzy warstwą logiki, prezentacji i danych. Framework ten rozszerza możliwości tradycyjnego HTMLa, umożliwiając automatyczną synchronizację pomiędzy modelem a widokiem. Dodatkową zaletą jest to, że bardzo ułatwia on testowanie.


eventim1

SYMFONY 2

Najpopularniejszy i najprawdopodobniej najlepszy framework PHP, cechujący się modularnością (można go traktować jako 21 niezależnych komponentów), elastycznością, zgodnością ze standardami, a także ułatwiający testowanie stworzonego kodu.

pluswerk