WEB DEVELOPMENT

Niezależnie od tego jaką działalność prowadzisz - startup, agencję czy korporację
– opracowujemy aplikacje internetowe, dla których nie istnieją standardowe rozwiązania

Twoje pomysły &
nasi web developerzy

Nie jesteśmy jedynie programistami z pasją, ale też pionierami w kilku technologiach internetowych - HTML5, RWD, Framework PHP Symfony 2, TYPO3 Flow. Dla Twojego projektu, budujemy zespół developerów, których kwalifikacje są optymalnie dopasowane do wymagań Twojej aplikacji internetowej. Niezależnie od wielkości Twojego projektu - od małego startupu, po rozbudowane aplikacje eCommerce – pomagamy opracować, a także w pełni opracowujemy każdy element, ponieważ uwielbiamy wyzwania.

SYMFONY2

Ilekroć dochodzi do tworzenia aplikacji internetowych, na które nie ma rozwiązań out-of-the-box i które opierają się na wysokiej wydajności i stabilności, korzystamy z frameworka PHP Symfony. Automatyczne testowanie, przy jednoczesnym rozwoju zapewnia, że kolejne odsłony produktu przez cały czas pozostają stabilne i wolne od błędów.  

TYPO3 Flow

W przypadku projektów, które wymagają szerszej integracji z CMS, zalecamy korzystanie z TYPO3 Flow - to Enterprise Framework, z którym my, jako jedna z pierwszych agencji, rozwijamy się od pierwszego wydania. TYPO3 CMS NEOS jest szczególnie interesujące dla firm, które obecnie korzystają z CMS TYPO3.

HTML5

Nowoczesny i przyjazny dla użytkownika interfejs, który oferuje każdemu użytkownikowi pełną funkcjonalność na komputerach stacjonarnych, tabletach i smartfonach jest kluczowym elementem naszych standardów. Używamy do tworzenia aplikacji HTML5 reagujących (RWD), nie zaniedbując jednoczesnie starszych przeglądarek.

AngularJS

HTML5 to nie wszystko! Nowoczesne aplikacje internetowe wymagają szybkich i dynamicznych reakcji na zachowania i działania użytkownika. W takich przypadkach, z realizacją interfejsów sieciowych dla komputerów stacjonarnych i telefonów komórkowych możemy powrócić do Angular JS.  

SCRUM & AGILE

Model kaskadowy to już przeszłość - polegamy na agile development
z przejrzystymi procesami i ciągłą komunikacją z klientem

Klasyczny model kaskadowy,   gdzie proponowane są alternatywne rozwiązania, a następnie wybierane te najlepsze, w obszarze software development utrudnia współpracę między klientami i deweloperami. Ponadto, brakuje w nim regularnych prezentacji już funkcjonujących fragmentów oprogramowania i reakcji na proponowane podczas prezentacji zmiany i ulepszenia. Z tego powodu zdecydowaliśmy się na agile development i programowanie w cyklach znanych jako Sprinty. Behavior-driven software development (BDD) i zautomatyzowane testy umożliwiają częste aktualizowanie działających aplikacji.

Wydarzenia dla programistów

Oprócz uczestnictwa w wielu konferencjach i warsztatach,
sami również chętnie organizujemy wydarzenia

Poniższy film pokazuje 48 godzinny hackathon, który odbył się w krakowskim biurze creativestyle. Jednym z jego organizatorów był nasz kolega z zespołu - Jan Kraus. Wynikiem hackathonu jest osiem ciekawych projektów społecznych, które stworzyło 7 mocno zaangażowanych zespołów.

BEZPIECZEŃSTWO I STABILNOŚĆ

Bezpieczeństwa danych i stabilności aplikacji ma dla nas kluczowe znaczenie. Z tego powodu nasze środowiska programistyczne i staging są oparte o Linux Enterprise. Nasze doświadczenie w tej dziedzinie potwierdzają odpowiednie certyfikaty.

PROJECT MANAGEMENT

Oprócz ciągłego koordynowania Twojego projektu, a także bieżących raportów od naszych Project Managerów, dajemy Ci możliwość sprawdzenia postępów w pracy - wszystko to za pomocą stworzonego przez nas narzędzia do zarządzania projektami.

Elastyczne planowanie projektu

Ustalimy z Tobą poszczególne funkcje projektu, z uwzględnieniem priorytetu każdej z nich - tak powstanie Backlog. Nie musimy od razu szczegółowo omawiać całego projektu – możemy to zrobić dopiero w momencie, gdy będą powstawać jego pierwsze elementy. Opracowując projekt, dzielimy naszą pracę na krótkie etapy – 1 lub 2 tygodniowe (tzw. sprinty), a każdy z nich kończy się prezentacją zbudowanego w określonym czasie systemu. Dzięki temu, masz możliwość weryfikacji czy przygotowany przez nas projekt pokrywa się z Twoimi oczekiwaniami. Możesz również zasugerować zmiany, a co więcej zmienić wcześniejsze założenia. Twój projekt może zostać opublikowany już po paru sprintach, a prace nad jego dalszym rozwojem mogą być prowadzone równolegle – wzbogacając go o kolejne funkcjonalności. To Ty decydujesz, które z nich i kiedy powinny być dołączone do system produkcyjnego.

Przejrzysty model kosztów

Dzięki naszemu narzędziu CreativeDesk, zawsze znasz wysokość poniesionych kosztów i wysokość kolejnego rachunku. W przeciwieństwie do modelu kaskadowego, efekty projektu widzisz szybciej, projekt możesz w każdej chwili zakończyć lub zawiesić, ponieważ wytwarzana aplikacja jest zawsze stabilna i wcześniej przetestowana. Creativestyle rozlicza się z pracy swoich programistów co do minuty i dlatego zapłacisz tylko tyle, ile faktycznie jest ona warta. Jeśli programowanie poszło nam sprawniej, niż przewidywaliśmy – zapłacisz mniej. Jeśli realizacja projektu trwa nieco dłużej, niż pierwotnie planowano, ryzyko poniesienia dodatkowych kosztów pozostaje po naszej stronie.

CI KLIENCI ZAUFALI
NASZYM ROZWIĄZANIOM

Zarówno startupy jak i inne firmy współpracują z nami, opracowując strategie i rozwiązania spełniające nieustannie zmieniające się warunki rynku eCommerce

pluswerk