2. miejsce na hack4good 0.6 Kraków

W ostatnią niedzielę zakończyła się kolejna edycja hack4good. W wydarzeniu wzięło udział 5 zespołów, które rezultaty swojej pracy zaprezentowały przed jury w składzie: Barbara Madej – Webmuses, Katarzyna Mrowca – Sabre Airline Solutions, Robert Rachwał – ClickMaster Polska i Grzegorz Banaś – Hub:raum Kraków. Wszystkie zespoły podeszły do zadania poważnie i wykazały się dużą kreatywnością.

Oprócz czasu na zaprojektowanie aplikacji w tematach związanych z polepszeniem jakości życia i walką z negatywnym wpływem zmian klimatycznych na środowisko, uczestnicy mogli również dobrze zjeść i odpocząć po ciężkiej pracy, czekając na wyniki. Następujące projekty okazały się zwycięskie:

I Miejsce http://holepatchers.com/ – aplikacja mobilna, która umożliwia zgłaszanie uszkodzeń nawierzchni, co może prowadzić do polepszenia jakości dróg.

II Miejsce http://foodsurfing.pl/ – aplikacja internetowa, która ułatwia planowanie zakupów żywnościowych, umożliwia zmniejszenie ilości zmarnowanego jedzenia, pozwala oszczędzić pieniądze, energię i czas, a do tego daje możliwość poznania nowych ludzi.

III Miejsce „Lokalnie” – wizualizacja projektu nieprogramistycznego, zmierzającego w kierunku zwiększenia świadomości społeczeństwa w kwestii lokalnych produktów żywnościowych, a także zachęcenia do sięgania po produkty zdrowe i świeże  znajdujące się w regionie.

Cieszymy się, że w gronie zwycięskich zespołów znaleźli się koledzy z creativestyle, którzy współtworzyli „food surfing”.

Wszystkim zwycięzcom bardzo gratulujemy!

Zdjęcia z 6. edycji hack4good możesz zobaczyć tutaj.

pluswerk