5 najbardziej kreatywnych wystawców na Targach eHandlu 2014

Co piszczy w trawie polskiego e-commerce? 22 października 2014 r., na Stadionie Narodowym w Warszawie, odbyły się Targi eHandlu. Pośród wystawców znalazły się przede wszystkim agencje zajmujące się tworzeniem sklepów internetowych, usługodawcy hostingu, specjaliści od fotografii 3D, a także firmy oferujące narzędzia do obsługi kampanii e-mailingowych czy monitoringu Internetu.

Spośród 121 wystawców, ciekawymi pomysłami wykazała się zdecydowana większość. Zawsze cenimy kreatywność, dlatego na naszym blogu opiszemy najciekawsze, według nas, pomysły!

Paczka w ruchu – system przesyłek z wykorzystaniem kiosków Ruchu został w ciekawy sposób zaprezentowany podczas targów. Uczestnicy mogli prześledzić cały proces nadawania przesyłki. Zainteresowani mogli wybrać swoją paczkę: coś kreatywnego, coś praktycznego, coś słonego lub coś dla dziecka. Z pudełkiem wędrowali do stoiska, gdzie mogli podać swoje dane kontaktowe i otrzymywali wydrukowany list przewozowy. Po jego naklejeniu na paczkę, zanosili przesyłkę do kiosk Ruchu i nadawali ją. O 15:00 do zainteresowanych przychodził SMS z powiadomieniem, że otrzymali paczkę. Wtedy odbierali nagrodę-niespodziankę. Pomysł naprawdę ciekawy i warty uwagi (zajęcie było jednak niezwykle angażujące dla pracowników ze strony wystawcy).

Nazwa.pl postawiła na media społecznościowe. W niewielkim stoisku można było zrobić zdjęcie z chmurkami: „Jestem ekomersem” i innymi hasłami związanymi z e-commerce. Idea share’owania niezbyt innowacyjna, ale pomysł wyróżniał się na tle innych stoisk.

MegiTeam oferuje hosting w chmurze dla e-commerce. Z czym kojarzy się chmura – z trawą, z obłokami, z marzeniami, z ….. watą cukrową! E-commerce managerowie z różową, puchatą watą cukrową na patyku prezentowali się naprawdę fajnie, za co brawa dla pomysłodawcy!

Kancelaria Lubasz&Wspólnicy podeszła do tematu bardzo profesjonalnie i postanowiła edukować swoich Klientów. Gra edukacyjna, w której gracz odpowiada na pytania z różnych dziedzin jak prawo spółek, prawo pracy, prawo konsumenckie to naprawdę fajna inicjatywa, co więcej ten, kto wygrywa, zgarnia nagrodę! Doceniamy niezwykle kompetentną i profesjonalną załogę!

Atman działa w branży telekomunikacji i hostingu, na stoisku umieścili plastikowe pudełko, a obok koszyk z kluczykami. Wyciągasz kluczyk i próbujesz otworzyć zamek, jeśli się nie udało – otrzymujesz piłeczkę do golfa, jeśli znalazłeś się wśród wygranych – wędruje do Ciebie zestaw do minigolfa, tak jak ten, który nam udało się przywieźć z targów 🙂

Dla zainteresowanych, polecamy książkę wydaną z okazji targów, w której znajdziecie także kilka słów o agencji creativestyle!

pluswerk