BE INSPIRED. GET CREATIVE. – CREATIVESTYLE NA AWWWARDS W BARCELONIE

W ostatnim tygodniu lutego Barcelona wypełniła się dizajnerami, projektantami, artystami i ludźmi Internetu. Kolejna edycja Awwwards, która odbyła się 24-25 lutego przyciągnęła ogromną liczbę gości z całej Europy, ale także Nowej Zelandii, Stanów Zjednoczonych czy Australii.

Podczas dwóch dni konferencji mieliśmy okazję posłuchać wielu ciekawych wystąpień, ale przede wszystkim zobaczyć niesamowite projekty zrealizowane w ostatnim roku i poznać ich twórców.

 

Niesamowita prezentacja Tobiasa van Schneider’a, niemieckiego dizajnera i magika w Spotify, skupiała się wokół tematu “Side projects are stupid”. Tobias, który otrzymał nagrodę w kategorii Designer of the Year, przekonywał, by nie odkładać na przyszłość projektów, które mamy w głowie, nie zasłaniać się wymówkami i brakiem czasu, ale działać, bo to największa frajda! Ciekawa jest też koncepcja randki z artystą, która polega na tym, by przynajmniej raz w tygodniu wybrać się gdzieś samemu ze sobą i przeprowadzić w tym czasie dialog wewnętrzny. Podobno może z tego wyjść coś całkiem fajnego.

 

Bruce Lawson z Opery przedstawił, przełomowe dla wszystkich front-end developerów, pomysły na wykorzystanie obrazków i video w wersji responsive, które dają niesamowite możliwości optymalizacji stron. Z Brucem zdążyliśmy się także poznać w kuluarach 🙂

 

David Navarro & Claudio Guglieri opowiadali o przyszłości i o tym, jak może na nas wpływać. Przeanalizowali całkiem pokaźny zbiór filmów i ciekawie je skomentowali.

 

Po dwóch dniach prezentacji odbyło się wręczenie nagród w dziedzinie Web Designu oraz after party, podczas którego można było wymieniać swoje uwagi, doświadczenia i inspiracje. Oprócz niesamowitej atmosfery Awwwards, niesamowita jest także sama Barcelona. Miasto ma w sobie niesłychanie dużo uroku, a paella, sangria i marina sprawiają, że naprawdę chce się do niej wracać!

 

Hasło tegorocznej edycji “Be inspired. Get creative.” zostało zrealizowane! Z niecierpliwością czekamy na kolejne Awwwards i powoli przymierzamy się do zgłoszenia naszych projektów!

Zobacz zdjęcia z naszego pobytu w Barcelonie tutaj.

pluswerk