The Inspiring Conference 2014 – after

Trzymajmy się faktów!

The Inspiring Conference 2014, która miała miejsce w Kolbemoor jest międzynarodowym wydarzeniem z zakresu TYPO3 Flow i TYPO3 NEOS. Jego celem jest dostarczenie uczestnikom najnowszych trendów z branży IT, ucząc się od ekspertów.

Plan konferencji w ciągu dwudniowej imprezy był dość napięty. Członkowie naszego zespołu mieli okazję wysłuchać wielu mówców, którzy zdobyli już ogromne doświadczenie z TYPO3 Flow i TYPO3 NEOS i chcieli się nim podzielić.

Pokaz laserów … Déjà vu?

Cieszymy się, że uczestnikami konferencji reprezentującymi creativestyle były inne osoby, niż te w Oksfordzie, ponieważ po raz kolejny odbył się pokaz laserów. Na szczęście , że bardzo nam się podobało i uważany za świetny pomysł na powitanie . Zobaczcie sami…

 

Wygląda na to, że pojawił się nowy trend na konferencjach branży IT. Czekamy na ogłoszenie konkursu!

Najlepsze wystąpienia…

Domain Event – the hidden gem of DDD /  CQRS!=Event Sourcing

Obu członków naszego zespołu – Jerzy and Piotr zgodzili się, że do tych najbardziej interesujących prezentacji należała m.in. ta oparta na systemie zarządzania przedszkolem. Henrik Møller Rasmussen przedstawił prawidłowe podejście do Domain Driven Design. Słuchacze wysłuchali o implementacji CQRS do systemu i tym jak działał on dotychczas.

Fakeperformance

Drugim bardzo dobrym wystąpieniem tego samego mówcy była prezentacja o psychologicznych sposobach zajmujących uwagę użytkownika, w celu zamaskowania długiego czasu ładowania. Dziękujemy Henrik!

Warto też wspomnieć o …

Podczas konferencji poruszono również ważną kwestię szybkości frameworka. Marco Klawonn opowiedział o tym jak można go przyspieszyć za pomocą narzędzia HipHop, kompilującego PHP z C++.

Wnioski płynące z tego wykładu są takie, że w celu wykorzystania narzędzia HipHop, należy najpierw poprawić kilka rzeczy w macierzystym kodzie Flow i Doctrine. Co więcej, że itsnieje możliwość przyspieszenia frameworka, ale to rozwiązanie nie jest wystarczająco stabilne, aby pracować z nim na serwerach produkcji.

A w przerwach…

Musimy przyznać, że pokaz laserowy, a także catering i impreza w piątek wieczorem (w nocy) okazały się świetnym sposobem na „rozerwanie” uczestników między wystąpieniami.

Na koniec

Podsumowując, jesteśmy zadowoleni, że wzięliśmy udział w konferencji, ponieważ wróciliśmy z nową wiedzą na temat TYPO3 Flow i TYPO3 NEOS.

pluswerk