Jak to było na hackatonie w creativestyle…

Tak jak pisaliśmy wcześniej, w krakowskim biurze creativestyle odbyło się niesamowite wydarzenie Hack4good. Głównym celem eventu było usprawnienie funkcjonowania zaproszonych do udziału organizacji, poprzez wykorzystanie zdolności i ambicji uczestniczących programistów.

Wydarzenie rozpoczęło się wczesnym wieczorem w piątek i trwało cały weekend (07.02-09.02.2014). Wzięło w nim udział ponad 30 programistów, którzy współpracowali z reprezentantami zaangażowanych organizacji (Mam Marzenie, Krakowski Alarm Smogowy, Krwiodawcy.info, Wawelska Kooperatywa Spożywcza, Stowarzyszenie Wspierania Onkologii Unicorn i Kraków Miastem Bez Barier). Uczestnicy Hack4good pracowali w kilku grupach i udało im się utworzyć aplikacje, które nie tylko zwiększają świadomość istotnych problemów w dzisiejszym świecie i usprawniają ogólną pracę organizacji, ale co najważniejsze, ułatwiają codziennie życie osobom, które naprawdę tego potrzebują. Podczas hackatonu powstały m.in.:

  • Aplikacja mobilna, która pomaga niewidomym w korzystaniu z komunikacji miejskiej (I miejsce);
  • Aplikacja mobilna, która umożliwia głuchoniemym wysyłanie SMS na numer ratunkowy 112 (II miejsce);
  • Aplikacja mobilna, a także serwis, które wspólnie informują o zapotrzebowaniu na krew, a także przypominają o tym zarejestrowanym użytkownikom (III miejsce).

Finał wydarzenia odbył się w niedzielne popołudnie, a efekty pracy uczestników były ocenianie przez ekspertów z różnych dziedzin (skład jury: Ewa Spohn – Organizatorka TEDxKraków; Maciek Pałubicki – CEO, Blue Paprica; Paweł Węgrzyn – Dr hab. Zakład Technologii Gier UJ; Piotr Rudnicki – Analytical Lead w Google Polska).

Sami organizatorzy, a wśród nich Jan Kraus – członek zespołu creativestyle, są bardzo zadowoleni zainteresowaniem i zaangażowaniem zespołów, a także wsparciem ze strony sponsorów.

Creativestyle ogromnie się cieszy dużym powodzeniem wydarzenia i mamy nadzieję, że takich inicjatyw będzie coraz więcej więcej !

Zobacz galerię zdjęć

Zobacz też film:

#Hack4good 0.5 Kraków from My Name Is Aks on Vimeo.

Przeczytaj więcej o hack4good tutaj.

pluswerk