Kreatywna realizacja przyniosła nagrodę Neos Excellence Award

Na nowym portalu serwisowym Gründerberater.de początkujące startupy znajdą wszystkie ważne informacje na temat założenia działalności. Platforma prowadzona przez magazyn StartingUp oprócz podstaw biznesplanu oferuje również interaktywne funkcje, które dostarczają każdemu założycielowi indywidualne odpowiedzi. W tym celu agencja internetowa creativestyle zaprogramowała narzędzia, które dostarczają informacje dopasowane do potrzeb użytkowników. Gründerberater.de już krótko po uruchomieniu został wyróżniony za swoją realizację w NeosCMS nagrodą Neos Excellence Award.

Wszystkie informacje z jednej ręki

Kto chciałby rozpocząć samodzielną działalność, stoi przed wieloma wyzwaniami. Gründerberater.de oferuje w tym obszarze wsparcie. Operatorem portalu jest magazyn StartingUp, który zna problemy założycieli dzięki swojemu długoletniemu doświadczeniu i oferuje odpowiedzi na ważne pytania. Do tej pory wiedza znajdowała się w StartingUp-Gründer-Navi. Firma creativestyle ustrukturyzowała wszystkie ważne informacje dla nowego portalu StartingUp i udostępniła je w formie interaktywnej.

Indywidualne User Experience dzięki spersonalizowanym treściom

Startupy mogą na portalu Gründerberater [doradca założycieli] założyć profil i otrzymują zależnie od indywidualnej pozycji wyjściowej odpowiednie informacje. „Podczas realizacji postawiliśmy na interaktywne elementy, które podają założycielom spersonalizowane treści”, wyjaśnia Jaromir Fojcik, Prezes zarządu creativestyle. Jednym z takich narzędzi jest Fördermittel-Sofort-Check [natychmiastowe sprawdzanie funduszy], które pokazuje dostępne opcje finansowania np. z funduszy UE. W przypadku wyboru formy prawnej działalności, Gründerberater oferuje narzędzie do analizy form prawnych i w oparciu o przyjęte kryteria, przedstawia najlepsze propozycje z uzasadnieniem. Dzięki temu platforma oferuje swoim użytkownikom przewodnik dla każdego etapu przed, podczas i po założeniu działalności.

Wspaniała realizacja

Do realizacji portalu Gründerberater firma creativestyle postawiła na Content-Management-System Neos. System zarządzania treścią oparty na własnym PHP-Framework umożliwia łatwe i indywidualne edytowanie. Realizacja Gründerberater.de przez creativestyle została już wyróżniona przez Neos nagrodą Excellence Award.

O creativestyle

Firma creativestyle z siedzibą w Monachium, Krakowie i Rybniku jest specjalistą od responsywnego e-commerce. Założona w 2001 roku międzynarodowa manufaktura licząca ponad 40 pracowników dostarcza kreatywne rozwiązania w bardzo krótkim czasie w wysokiej jakości i za uczciwą cenę. Zgrany, wielojęzyczny zespół doradców, deweloperów i designerów tworzy rozwiązania dla sklepów i optymalizuje procesy zamówień poprzez zmniejszenie ilości osób porzucających koszyk i podniesienie wskaźnika konwersji na wszystkich urządzeniach. Jako pionier nearshore firma creativestyle jest pierwszą agencją posiadającą certyfikację Symfony, która jest jednocześnie partnerem SensioLabs w Niemczech i Polsce. Prace creativestyle były już wielokrotnie wyróżniane. Do zadowolonych klientów zaliczają się od lat tacy liderzy rynku jak np. CEWE Fotobuch, Fischer Sports czy Eventim.

pluswerk