Po zakończeniu +[werk] Barcamp 2014 w Krakowie

60 osób z 2 krajów i 10 miast, 1 weekend i 1 wspaniała lokalizacja – Kraków!

Tegoroczny barcamp grupy +[werk] był o tyle bardziej ekscytujący, że niedawno powiększyła się ona o kolejne dwie agencje – marit.ag i netresearch, a dodatkowo pojawił się nowy Prezes – Patrick Lobacher. Bardzo się cieszymy, że pojawiła się okazja, aby wszyscy się poznali.

O co takie zamieszanie?

Głównym cele konferencji była ogromna chęć wymiany doświadczeń w obszarach działań grupy +[werk]: TYPO3, Magento i rozwiązań Open Source Software (OSS). Tego typu wydarzenia to świetna okazja do nieustannego zwiększania wiedzy teoretycznej i praktycznej, na co grupa +[werk] kładzie ogromny nacisk.

Mamy jakiś plan?

W trakcie całego weekendu, zaplanowaliśmy różnego rodzaju prezentacje w tematach takich jak Responsive Design, SEO, Magento, NEOS itp., jednak po przyjeździe wszystkich uczestników okazało się, że mają oni tyle pomysłów na tematy, że zdecydowaliśmy się spisywać je na osobnej tablicy, żeby o niczym nie zapomnieć. Ludzie z +[werk] mają w sobie dużo pasji!

Świetnie przygotowane prezentacje i żywe dyskusje miały miejsce całe dnie. Jedną z najbardziej docenionych zalet wydarzenia była naturalność prezentowania tematów, co udowodniło jedynie ogromną wiedzę prowadzących.

„Miałem niesamowitą okazję, aby podzielić się własnym doświadczeniem i przemyśleniami w obszarze Responsive Web Design. Zaprezentowałem różne aspekty RWD – strategię, design, aspekty technologiczne i różnorodne rozwiązania. Odświeżyło to podejście do kwestii znanych już wcześniej, dostarczyło nowych inspiracji i rozwinęło wszystkich słuchaczy w obszarze wdrażania nowego, przyjaznemu użytkownikowi designu responsywnego. Bardzo podobały mi się również nasze rozmowy i dyskusje poza prezentacją. Poruszaliśmy tematy takie jak użycie Flexbox, najlepsze rozwiązania odnośnie dostosowywania i poszerzania Bootstrap czy wdrażania i rozwoju UI. Moje ogólne wrażenie odnośnie tegorocznego barcampu jest bardzo pozytywne. Uważam, że to dobry sposób na wymianę doświadczeń i wiedzy teoretycznej, a także żeby wspólnie spędzić trochę czasu.”

— Jan Kraus, Senior Frontend Developer

„Jestem bardzo zadowolony z barcampu 2014 i cieszę się, że mogliśmy być jego gospodarzami. Jestem również dumny, że tak sprawnie poszła nam cała organizacja wydarzenia. Dzięki temu, wszyscy uczestnicy mogli skupić się na tym co najważniejsze podczas spotkania, czyli wymianie wiedzy i doświadczeń. Dobrze, że poza prezentacjami również mogliśmy spędzić ze sobą trochę czasu. Codziennie mieliśmy kolację w innym miejscu, a nasi niemieccy goście mogli poznać trochę polskiej kuchni. Z roku na rok +[werk]Barcamp wygląda coraz lepiej. Ciekawe co wymyślimy za rok!.”

— Jaromir Fojcik, CEO creativestyle GmbH

Keep calm and enjoy your dinner!

Uczestnicy +[werk] Barcamp 2014 zdecydowanie zasługiwali na smaczną kolację, w fantastycznej atmosferze. Z tego powodu, zorganizowaliśmy dla nich 3 różne – Italian Night, Polish Night i Summer Night. Ta ostatnia nie przypominała wcale letniej, ze względu na pogodę, jednak zabawowa atmosfera wśród całej grupy zrekompensował nam brak słońca.

+[werk] just wanna have fun.

Cała grupa miała w sobie bardzo dużo pozytywnych emocji i dlatego też po piątkowej kolacji, zdecydowała się kontynuować miły wieczór przemieszczając się po kolacji do jednego z krakowskich klubów. Wszyscy byli zaskoczeni i zauroczeni magią Krakowa, który był wypełniony grupkami ludzi w każdym wieku. Wieczorny spacer okazał się też świetną okazją do zwiedzania.

 

Powrót do rzeczywistości…

Wszystko się kiedyś kończy i to samo dotyczy niestety tego fantastycznego spotkania. Na szczęście udało się przeprowadzić ostatnie prezentacje i dyskusje w Niedzielę. Bardzo miłą niespodzianką okazało się takie wydarzenie jak the Cracovian Marathon, które częściowo odbyło się w okolicy biura creativestyle.

+werk Barcamp to kolejne bardzo udane wydarzenie, które odbyło się w naszym krakowskim biurze.

14226153742_1ce85fa35e_z

 

barcamp-in-creativestyle-2014-catering

 

14205357796_abbc228c10_z

Aby zobaczyć galerię zdjęć, zapraszamy tutaj.

pluswerk