Shop Usability Award dla saturn.de

W dniu 22 września przyznano w Monachium Shop Usability Award 2016. Ponad 500 kandydatów złożyło swoje prace i zebrało się na wielkiej gali w Gloria Palast – tylko 17 z nich zostało wybranych i nagrodzonych. Radośnie wśród nich: creativestyle CEO Jaromir Fojcik. Sklep internetowy Saturn.de znalazł się wśród laureatów wieczoru. Mamy przyjemność brać udział w tym projekcie wspólnie z Schöne Neue Kinder i Novomind.

Shop Usability Award jest jednym z najbardziej prestiżowych wyróżnień e-commerce w obszarze niemieckojęzycznym. Już od 2008 roku przy tej nagrodzie na pierwszy plan wysuwani są specjaliści, którzy poprzez kreatywność i ekspertyzę realizują szczególnie przyjazne dla użytkownika doświadczenie zakupowe. W tym roku w sumie 509 kandydatów ubiegało się o nagrodę w dwunastu kategoriach i czterech kategoriach specjalnych. Zgłoszone sklepy zostały ocenione w pierwszej rundzie na podstawie wykazu kryteriów, a w drugiej przez 25 członków jury.

Priorytetowym kryterium tegorocznej oceny było doświadczenie podczas procesu zakupowu w samym sklepie. Również po raz pierwszy zakupy testowe przeprowadzono w fazie oceny. Przy tym chodziło nie tylko o samą użyteczność sklepu, ale również o to, jak różnorodnie, atrakcyjnie i ciekawie zaprojektowany jest sklep.

Zaprojektowany i realizowany przez nas we współpracy z Novomind i Schöne Neue Kinder sklep internetowy Saturn wyróżniał się spośród wielu zgłoszeń wyjątkową łatwością obsługi oraz świetnym doświadczeniem ogólnym i po raz kolejny wygrał nagrodę w kategorii „Elektronika, oprogramowanie i telefony komórkowe” [„Elektronik, Software & Handy”]. Ostatnio sklep otrzymał wyróżnienie w 2014 roku. Możemy być dumni i szczęśliwi, że mogliśmy coś wnieść do tego projektu.

Zdjęcia z wieczoru znajdziesz tutaj.

pluswerk