sport-auktion.de – Magento Case Study

sport-auktion.de – Magento Case Study

W połowie maja 2011, jeden z naszych klientów – sportnex GmbH zlecił nam przeprowadzenie zmian w obrębie swojej platformy dla oficjalnych aukcji klubowych drużyn z Bundesligi (www.sport-auktion.de). Do naszych zadań należały następujące punkty:

  • Redesign platformy
  • Przekształcenie rozwój Magento Commerce
  • Modyfikacja Magento i przekształcenie go na platformę aukcyjną
  • Import informacji o wcześniejszych klientach i aukcjach
  • Programowanie rozszerzenia do Wirecard
  • Połączenie z systemem ERP SAGE
  • Połączenie z logistyką firmy Ideal Group
  • Połączenie z Windows Software do zarządzania aukcjami
  • Zmiana hostingu na Net-Build GmbH
  • Wznowienie działania platformy bez konieczności przerywania dotychczasowych aukcji.

Redesign

W trakcie redesignu było dla nas bardzo ważne, aby utrzymać CI poszczególnych klubów na osobnych stronach. Z naszym rozszerzeniem Magento,  zarówno kolory jak i tło każdego klubu, może być dostosowane indywidualnie. Ponad to, aukcje znajdujące się na stronie głównej stają się bardziej widoczne i obecne na pierwszym planie. Ich prezentacja jest znacznie bardziej efektywna.

sport-auktion.de alte Version und neue varsion

Migracja

Wcześniejsze cechy, które zostały zaprogramowane specjalnie dla sport-auktion.de, były symulowane w Magento 1:1 i częściowo zostały rozszerzone. W tym celu, większość rozszerzeń Magento dla aukcji internetowych została zaprogramowana przez creativestyle.

Magento Commerce przy aukcjach Magento

Funkcje Magento Commerce pozostawiono przy opcji „Kup Teraz”. W przypadku samych aukcji, musieliśmy dokonać odpowiednich modyfikacji Magento, które byłyby zgodne ze standardowymi cechami aukcji internetowych takich jak ogłoszenie przetargu aukcji, obserwacja aukcji.

Aby umożliwić sprawne, nieprzerwane funkcjonowanie platformy po reaktywowaniu poprzednich danych, zostały one wcześniej przeniesione do bazy danych Magento. Dokonano tego za pomocą specjalnie opracowanego scenariusza migracji, która rozpoczęła się w noc, w którą zostały wprowadzone wszystkie zmiany i rozpoczął się nowy etap funkcjonowania platformy sport-auktion.de.

Rozszerzenie

Dla wcześniejszej istniejącego już rozszerzenia Wirecard, dla transakcji finalizowanych za pośrednictwem kartą płatniczą, należało dokonać kolejnych, aby umożliwić płatności z góry. W związku z tym, że jesteśmy w bezpośrednim kontakcie z technologii Wirecard, planujemy oficjalnie opublikować to rozszerzenie.

Dostęp do SAGE

Podczas synchronizacji podstawowych danych artykułów i zasobów z SAGE, interfejs został oparty o nasze rozszerzenie WaWi.

Dostęp do Ideal Group

Ideal Group jest odpowiedzialny za przechowywanie, pakowanie i wysyłkę zamówionych produktów. Złożone zamówienia są przekazywane za pośrednictwem SAGE do Ideal Group.

Manager aukcji

Interfejs do oprogramowania systemu Windows, który jest odpowiedzialny za planowanie aukcji, wprowadzanie nowych aukcji i umieszczanie ich zdjęć, został automatycznie importowany i zarejestrowany w Magento. Tutaj proces monitoruje dane dotyczące rzeczywistego stanu magazynu.

Zmiana dostawcy

Aby uzyskać optymalną wydajność, hosting Magento został zmieniony na naszego partnera Net-Build GmbH, z którym wspólnie zrobiliśmy i skonfigurowaliśmy klaster, serwery WWW i serwery DB.

Relaunch

Jedynie po trzech miesiącach w noc z 16. / 17. 08. 2011, została wprowadzona nowa odsłona platformy sport-auktion.de. Oprócz tego, zaktualizowaliśmy dane w bazie, a dodatkowo wykonaliśmy testy.

pluswerk