Wspaniała Smashing Conference – Oksford 2014

Po raz kolejny w tym roku odwiedziliśmy wspaniałą konferencję, a nie ma nawet połowy roku! Tym razem naszym celem był Oksford, creativestyle było reprezentowane przez trzech członków zespołu – Jaromira Fojcika, CEO creativestyle GmbH; Jana Krausa , Senior Frontend Developer; Tomasza Kokocińskiego, Art Director. Zamiast ogromnej ilości miłości, której świadkami byliśmy w Paryżu, w Oxfordzie byliśmy otoczeni ciekawym połączeniem historii i młodego ducha, który objawiał się w studentach – w Oksfordzie jest ich oczywiście tłumy.

Miejscem wybranym na konferencję był ratusz w Oksfordzie (the Oxford Town Hall) – niesamowicie piękne i eleganckie miejsce, które przyciągało naszą uwagę swoją historią, mimo że przybyliśmy, aby porozmawiać o innowacyjnych tematach.

creativestyle-at-smashing-conference-in-oxford-town-hall

Nasze oczekiwania wobec całej imprezy były wysokie, chociażby przez fakt, że byliśmy jednym ze sponsorów. Byliśmy jednak pewni, że nie będziemy rozczarowani!

Czy jesteśmy we właściwym miejscu?!

Siedząc pierwszego dnia w pięknej sali w Oxford Town Hall i czekając na rozpoczęcie przemówienia, nieoczekiwane rozpoczął się pokaz laserowy przygotowany przez Seb Lee-Delisle. Wszyscy byliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni i zachwyceni jego spójnością, jeśli chodzi o połączenia świateł i muzyki.

Smashing Conference Laser Show from Seb Lee-Delisle on Vimeo.

Zabierzmy się do pracy

Konferencja miała w planie wiele prezentacji technicznych i tych o designie, których prowadzącymi byli specjalistami (Addy Osmani, Lea Verou Joe Leech, Dave Rupert Guy Podjarny, Fabio Carneiro, Paweł Boag Josh Clark, Scott Kellum Zoe Mickley Gillenwater, Nathan Ford, Wilson Web, Peter Smart, Tyler Mincey i Andrew Clarke ), którzy zdobyli bogate doświadczenie w ramach różnych tematów np. responsive design, typografii itp.. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie i wzbogacić swoją wiedzę.

Kto okazał się najlepszym mówcą?

Po omówieniu wszystkich prezentacji podczas konferencji zdecydowaliśmy, że było kilka przemówień, które uznaliśmy za ciekawe i warte wyróżnienia. Chcielibyśmy podzielić się naszymi przemyśleniami na ten temat.

„Według mnie, pierwszy dzień konferencji był zdecydowanie lepszy. Poruszane tematy były o wiele bardziej związane z działaniami creativestyle. Wiele prezentacji było poświęconych projektowaniu stron internetowych. Jestem bardzo zadowolony z prezentacji Dave Ruperta i Fabio Carneiro. Mhm… tak, to były najlepsze przedstawienia w mojej opinii. Fabio skoncentrował się na temacie efektywnego responsive designu w e-mail marketingu i było to fascynujące, dał mi wiele nowych pomysłów do wykorzystania w przyszłych projektach. ”
— Jaromir Fojcik, CEO w creativestylestyle GmbH

“Nie podobało mi się nic oprócz pokazu laserowego! Oczywiście żartuję. Cała konferencja była dla mnie bardzo inspirująca, ale to, co zwróciło moją uwagę najbardziej to zamykająca całą konferencję prezentacja Andrew Clarke’a, która skupiała się na nowoczesnym projektowaniu canvas. zainspirowało mnie to i skierowało moje myślenie na nowe tory. Dlatego właśnie kocham konferencje – dla tych nowych dróg, na które człowiek jest kierowany i tych nowych inspiracji!”
— Jan Kraus, Senior Frontend Developer

“W mojej opinii, Lea Verou miała najlepsze wystąpienie pierwszego dnia konferencji. Mówiła o wykorzystaniu kolorów w świecie internetowym – fascynujące. Zgadzam się również z Jaromirem, że Dave Rupert był jednym z najlepszych, jeśli chodzi o prezentacje w trakcie całej konferencji. Poruszony przez niego temat jest bardzo aktualny, dlatego też był jeszcze bardziej ciekawy. Drugiego dnia swoje przemówienie miał Nathana Forda, który podzielił się z nami swoją wiedzą odnośnie efektywnej kombinacji layoutu, treści i urządzenia z wykorzystaniem fluid grids. Te trzy wystąpienia naprawdę mnie zainspirowały i wróciłem do domu bardzo zmotywowany. ”
— Tomasz Kokociński, Art Director

Strefa relaksu

13338225305_5fdc3f5966_b

13338375703_7d3d23e0f5_b

break-at-smashing-conference-oxford-2014

muffin-creativestyle-smashing-dessert-oxford-2014

Opowiadając o Smashing Conference w Oksfordzie niemożna zapomnieć o miejscu, gdzie pojawiła się ogromna ilość, bardzo interesujących książek o typografii – Adobe Typekit. Szczególnie szczęśliwy był nasz Art Director, ponieważ dzięki temu mógł poszerzyć swoją wiedzę w temacie. Niestety pomimo wszystkich wymienionych zalet, jest jedna wada – niedziałające WiFi podczas takiego wydarzenia jak to. Duży minus dla organizatorów.

A co z Oksfordem? 

13338202235_b459b71066_bcreativestyle-in-oxford-city-old-historical-awesome

Oprócz naszej obecności na Smashing Conference, co oczywiście było głównym celem naszej wizyty, mieliśmy również okazję zobaczyć trochę miasta. Oksford ma niesamowitą architekturę która sprawiła, że czuliśmy się jakbyśmy znaleźli się w innej epoce. Dodając do tego tłumy studentów i wydział uniwersytetu na każdym rogu mamy zabytkowe miasto z duchem młodości i odrobiną rozrywki w jednym.

Trzeba dobrze zjeść!

Nasza wycieczka tym razem była zdecydowanie męska – żadnej diety, liczenia kalorii … Z tego powodu mogliśmy jeść duże ilości steków, a także fish & chips. Miejsce, które możemy polecić każdemu, kto kiedykolwiek odwiedzi Oksford jest Quod z pysznymi stekami i doskonałą lokalizacją . Podobały nam się również typowe angielskie puby – piwo lane i brytyjska, głośna atmosfera.

Czy Smashing Conference było naprawdę smashing?

Podsumowując, to było wspaniałe doświadczenie dla nas wszystkich i możemy śmiało powiedzieć, że to było dobre posunięcie, aby połączyć konferencję o innowacyjnej tematyce z historycznym miastem takim jak Oksford. Tym bardziej cieszy nas sukces całego wydarzenia, że byliśmy jednym ze sponsorów.

Nasza kolejna wizyta na konferencji Smashing w 2014 roku – New York, New York… Nie możemy się doczekać!

Więcej zdjęć ze Smashing Conference w Oksfordzie znajduje się tutaj.

pluswerk