PWA dla Magento z creativestyle i MageSuite

PWA & Headless
w Magento 2

Progressive Web App (PWA)

Co się za tym kryje?

PWA (Progressive Web Application) to standard, który wprowadza aplikacje internetowe na wyższy poziom. PWA wykorzystuje możliwości nowoczesnych przeglądarek i urządzeń końcowych, aby zaoferować użytkownikom takie samo user experience jak w natywnych aplikacjach mobilnych. Poniżej przedstawiamy przegląd najważniejszych funkcji PWA, które otrzymasz za darmo w naszych projektach Magento.

Powiadomienia push

Gdy tylko zamówienie opuści magazyn, Twoi klienci otrzymają powiadomienie push. Możesz także skonfigurować powiadomienia o obniżkach cen produktów na liście życzeń lub w koszyku albo informować klientów o nowościach – możliwości są nieograniczone.

Ekran główny

Użytkownicy mogą dodać Twój sklep internetowy do swojego ekranu głównego. Link do Twojego sklepu będzie wyświetlany jak natywna aplikacja mobilna. Dzięki temu Twój sklep będzie bardziej widoczny i wystarczy jedno kliknięcie, żeby go otworzyć.

Szybkie ładowanie

Za pomocą skryptów Service Worker ładowana jest zawartość strony, która – z najwyższym prawdopodobieństwem – zostanie odwiedzona jako następna. Na przykład jeśli klient znajduje się na stronie szczegółów produktu, w tle ładowana jest wstępnie kolejna strona ze szczegółami produktu, dzięki czemu zostanie wyświetlona natychmiast po kliknięciu. Zapewnia to użytkownikowi płynny proces zakupów nawet przy słabym połączeniu mobilnym.

Tryb Offline

Dzięki PWA możesz określić, jakie treści powinien zobaczyć użytkownik, nawet jeśli nie ma dostępu do internetu. W tym celu predefiniowana zawartość jest ładowana w tle do pamięci podręcznej offline urządzenia mobilnego.

Brush stroke
Quoting icon

PWA oferuje użytkownikom mobilnym zupełnie nowe możliwości i potencjał poprawy komfortu użytkowania
e‑commerce. Dzięki PWA osiągamy znacznie wyższą wydajność i wzrost współczynników konwersji.

Paweł Tylek /
Magento Maintainer, creativestyle

PWA czy Headless

Pojęcia PWA i Headless są często wymieniane jednocześnie i niestety często mylone. Jakie są różnice i która technologia pomoże Ci jako operatorowi sklepu internetowego? Wyjaśniamy to szczegółowo w naszym artykule.

PWA Ready
z Magento
MageSuite

Dzięki MageSuite przenosimy Magento 2 na wyższy poziom i wzbogacamy go o liczne funkcje związane z CMS-em, wyszukiwaniem, UX, wydajnością i bezpieczeństwem. Wszystkie sklepy Magento MageSuite obsługują PWA Ready. Ty zdecyduj, które funkcje PWA mają zostać aktywowane.

Dzięki temu otrzymasz bezpłatny dostęp do wszystkich powyższych funkcji PWA oraz do wielu modułów z Content Commerce Module.

Nasze oprogramownie open source sprawia, że klienci mogą samodzielnie obsługiwać i rozwijać swój sklep.

MageSuite.io